Nowe Centrum Kultury na Bieżanowie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 r.

Centrum Kulutry Bieżanów to jedna z inwestycji na południu Krakowa realizowanych z okazji 100-lecia połączenia Krakowa i Podgórza. Przedstawiam prezentację na ten temat stworzenia Filii Domu Kultury „Podgórze” na Bieżanowie, w budynku przy ul. Aleksandry 1.

 

 

Są jeszcze w Krakowie obszary , w których nie ma żadnej placówki kultury . W takich obszarach samorząd albo sam buduje domy kultury albo wykorzystuje współpracę z lokalnymi środowiskami i wykorzystuje obiekty różnej własności.

Tak zorganizowano Centrum Kultury Ruczaj, bazując na nie wykorzystanym obiekcie Parafii na Ruczaju. Gmina wyremontowała na własne potrzeby, dzierżawi i wykorzystuje na potrzeby lokalnych mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży, których ponad 1000 jest uczestniczących w zajęciach.

Tak zorganizowano Klub Kultury Kliny, bazując na obiekcie Parafii na Klinach . Gmina przysposobiła lokal i wykorzystuje na potrzeby lokalnych mieszkańców , w szczególności dzieci i młodzieży, których jest ponad 500 uczestniczących w zajęciach.

Tak też chcemy zorganizować kolejną instytucję kultury , tym razem na Bieżanowie. W tym rejonie mieszka prawie 30 tysięcy mieszkańców, którzy nie maja  żadnej instytucji kultury.W tej sprawie występowały lokalne społeczności, występowała Rada Dzielnicy , wręcz zaproponowała to zadanie jako zadanie jubileuszowe na 100-lecie połączenia Krakowa i Podgórza.

Jest możliwość  zagospodarowania części obiektu Parafii na Bieżanowie i umieszczenia tam filii Domu Kultury Podgórze czyli stworzenia dla lokalnej społeczności Centrum Kultury Bieżanów. To szansa przy niewielkich nakładach stworzenia ważnej dla lokalnej społeczności  instytucji kultury. Proponujemy więc podjęcie szybkich działań, wzorowanych na dobrych doświadczeniach w podobnych, wskazanych sytuacjach i powołanie Centrum KulturyBieżanów.

Polecane na stronie

  • Nowa uchwała ws. zasad wynajmowania lokali komunalnych [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Nowa ulica 8. Pułku Ułanów [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 Borek [ więcej ]
  • Akcja „Płać podatki w Krakowie” oraz Karta Krakowska – podsumowanie 2019 [ więcej ]
  • Ostatnie Okiem Przewodniczącego Bogusława Kośmidera [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u