Nowa szkoła na Klinach

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 r.

Dobre wieści dla mieszkańców Klinów w Dzielnicy X – ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu i budowę nowej szkoły na tym osiedlu.

O zrealizowanie tego zadania zabiegam od dawna i bardzo cieszę się, że po wielu trudnych chwilach następuje wreszcie duży krok naprzód. To dobra wiadomość także dla mieszkańców sąsiednich osiedli, bo nowa szkoła na Klinach wraz z funkcjonującą już od roku podstawówką w Borku, przyczyni się do poprawy sytuacji w całym południowym Krakowie. W szkole będzie też ogólnodostępna biblioteka.

Zwycięska w przetargu firma wykona projekt oraz przeprowadzi roboty budowlane, których zakończenie planowane jest na rok 2021. Szkoła powstanie na terenie pomiędzy pętlą autobusową przy ul. Bartla, a kościołem przy ul. Bpa Albina Małysiaka. Budowa kosztować będzie ok. 20 mln zł – pieniądze są zapisane w Wieloletnim Planie Finansowym Miasta Krakowa.

To kolejna inwestycja w infrastrukturę edukacyjną na południu Krakowa, w której realizację jestem zaangażowany – w Swoszowicach rozbudowana została SP 43, a w Opatkowicach trwa budowa sali gimnastycznej przy SP 134.

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u