Bogusław Kośmider w mediach

Zobacz wszystkie wiadomości

Szukałeś: wiadomości z Telewizji Polskiej

 1. Kronika TVP Kraków o sprawach mieszkaniowych [wideo] ( TVP - 21.11.2021 )
  Dopłaty do remontów pustostanów, zwiększenie liczby pustostanów i przyśpieszenie remontów to duża korzyść dla mieszkańców, czekających na mieszkania socjalne. A od Nowego Roku możliwość składania wniosku o mieszkanie socjalne, ale tylko dla osób z niskimi dochodami i bez tytułu prawnego do nieruchomości, także tytułu najmu.
  [ więcej ]
 2. Mimo pandemii przybyło prawie 25 tys. płacących podatki w Krakowie ( TVP - 28.09.2021 )
  O prawie 25 tys. zwiększyła się liczba osób płacących podatki w Krakowie, dzięki temu do budżet miasta wpłynęło ok. 67 mln zł więcej. "Mimo pandemii to był dobry rok" - uważa wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 3. Tematy dnia: o pomocy przedsiębiorcom i mieszkalnictwie [wideo] ( TVP - 07.12.2020 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków Tematy dnia. Rozmowa dotyczyła mikropożyczek dla przedsiębiorców oraz nowych programów mieszkaniowych w Krakowie.
  [ więcej ]
 4. Kronika TVP3 [wideo] ( TVP - 12.10.2020 )
  Kronika TVP3 informuje o sytuacji w krakowskiej Hucie po wygaszeniu wielkiego pieca - materiał od 4:40, a wypowiedź Wiceprezydenta Bogusława Kośmidera od 7:00.
  [ więcej ]
 5. Prawie 33 tysiące kolejnych osób płaci podatki w Krakowie ( TVP - 17.09.2020 )
  Blisko 33 tys. osób, które mieszkają w Krakowie, ale do tej pory rozliczały się z fiskusem w innych miejscowościach, zdecydowało się płacić podatki w tym mieście. Przedstawiciele władz stolicy Małopolski szacują, że przyniesie to lokalnemu budżetowi ok. 90 mln zł.
  [ więcej ]
 6. Nowe mieszkania komunalne w Krakowie [wideo] ( TVP - 16.09.2020 )
  10 bloków, a w nich 357 mieszkań - nowe osiedle komunalne na krakowskim Ruczaju jest już gotowe. Lokale zostaną wkrótce wynajęte najuboższym mieszkańcom miasta. Jak mówią urzędnicy, ten rok jest przełomowy, jeśli chodzi o liczbę wybudowanych lokali i o liczbę chętnych.
  [ więcej ]
 7. Paczkomat do odbioru dokumentów ułatwi obsługę w urzędzie [wideo] ( TVP - 29.06.2020 )
  Paczkomat Urząd 24, czyli urządzenie, które pozwoli mieszkańcom załatwić sprawy bez wchodzenia do budynku i konieczności kontaktowania się z urzędnikami, stanął w Krakowie. Za jego pośrednictwem odebrać można wiele dokumentów, m.in. dowód rejestracyjny.
  [ więcej ]
 8. Tematy dnia: o odmrażaniu gospodarki i pomocy przedsiębiorcom [wideo] ( TVP - 14.05.2020 )
  Bogusław Kośmider, wiceprezydent Krakowa, gościł w Tematach dnia w TVP Kraków. Rozmowa dotyczyła odmrażania gospodarki w mieście i pomocy przedsiębiorcom.
  [ więcej ]
 9. Tematy dnia: o sytuacji finansowej Krakowa w czasie epidemii [wideo] ( TVP - 14.04.2020 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków Tematy dnia. Rozmowa dotyczyła sytuacji finansowej Krakowa w związku z epidemią koronawirusa.
  [ więcej ]
 10. Kronika TVP3 o prostej polszczyźnie w korespondencji urzędowej [wideo] ( TVP - 06.02.2020 )
  Bogusław Kośmider w Kronice TVP3 Kraków mówił o nowych wytycznych dot. prostej polszczyzny w korespondencji urzędowej w Krakowie (materiał od 7:50)
  [ więcej ]
 11. Drastyczny wzrost czynszów za mieszkania komunalne [wideo] ( TVP - 15.10.2019 )
  Stawki czynszowe były podnoszone po raz ostatni w 2008 r. "Nie stać nas dłużej na zatrzymanie zmian w mieszkalnictwie, musimy brać pod uwagę ekonomię" ? mówił we wtorek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 12. Tematy dnia: o podwyżce czynszów komunalych [wideo] ( TVP - 15.10.2019 )
  Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa ds. obsługi mieszkańców rozmawia w programie "Tematy dnia" o planowanej podwyżce czynszów w mieszkaniach komunalnych.
  [ więcej ]
 13. Samorządy i pracodawcy apelują o ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców [wideo] ( TVP - 06.09.2019 )
  Przedstawiciele samorządów i organizacji zrzeszających pracodawców zaapelowały do strony rządowej o wprowadzenie uproszczeń w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce. Podczas piątkowego spotkania w Krakowie podpisano memorandum zawierające propozycje konkretnych rozwiązań.
  [ więcej ]
 14. Tematy dnia: o ułatwieniach wz. zatrudniania cudzoziemców [wideo] ( TVP - 06.09.2019 )
  Bogusław Kośmider, wiceprezydent Krakowa oraz Sebastian Chwedeczko, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie gościli w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła problemów i możliwych rozwiązań wz. zatrudniania w Polsce cudzoziemców.
  [ więcej ]
 15. Ruszył program "Odpowiedzialny sprzedawca" [wideo] ( TVP - 02.09.2019 )
  W 149 sklepach w Krakowie nie będzie można kupić alkoholu w nocy. W poniedziałek pierwsi z przedsiębiorców, którzy zdecydowali się przystąpić do pilotażowego programu otrzymali naklejki "Odpowiedzialny sprzedawca".
  [ więcej ]
 16. W Krakowie od sierpnia Karta Krakowska ze zniżkami dla mieszkańców i płatników [wideo] ( TVP - 14.06.2018 )
  Od 1 sierpnia mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać Karty Krakowskiej, która upoważnia do 20-proc. zniżek na bilety okresowe MPK oraz do zniżek w miejskich instytucjach kultury. Do Karty będą uprawnione także osoby płacące w tym mieście podatki - poinformował w czwartek krakowski magistrat.
  [ więcej ]
 17. Gorący temat: o programie Mieszkanie Plus [wideo] ( TVP - 04.04.2018 )
  Bogusław Kośmider gościł w TVP Kraków w programie Gorący temat. Rozmowa dotyczyła kontrowersji wokół programu Mieszkanie Plus, specustawy mieszkaniowej i pomysłu utworzenia nowego osiedla na krakowskich Klinach.
  [ więcej ]
 18. Tematy dnia: o polityce w Krakowie [wideo] ( TVP - 06.02.2018 )
  Bogusław Kośmider gościł w studiu TVP Kraków w programie Tematy dnia. Dyskusja dotyczyła zmian politycznych w Radzie Miasta Krakowa oraz nadchodzących wyborów samorządowych.
  [ więcej ]
 19. Bliżej polityki: o komunikacji w Krakowie [wideo] ( TVP - 22.10.2017 )
  Bogusław Kośmider gościł w studiu TVP Kraków w programie Polityka bliżej. Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii problemów komunikacyjnych w Krakowie.
  [ więcej ]
 20. W Krakowie przybyło ponad 21 tys. podatników ( TVP - 19.10.2017 )
  21 tys. 85 nowych podatników i 47,4 dodatkowych milionów w budżecie - to efekty kampanii "Płać podatki w Krakowie" za rok 2016. Zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera taki wynik to efekt rosnącej świadomości mieszkańców i atrakcyjności Krakowa jako miejsca zamieszkania.
  [ więcej ]
 21. Tematy dnia: o budżecie obywatelskim [wideo] ( TVP - 13.06.2017 )
  Bogusław Kośmider gościł w TVP Kraków w programie "Tematy dnia". Rozmowa poświecona była tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Krakowie.
  [ więcej ]
 22. Bliżej polityki: o Marszu Wolności [wideo] ( TVP - 07.05.2017 )
  Bogusław Kośmider był gościem programu Bliżej polityki w TVP Kraków. Rozmowa poświęcona była m.in. Marszowi Wolności oraz wyborom we Francji.
  [ więcej ]
 23. Tematy dnia: o reorganizacji ruchu w centrum Krakowa [wideo] ( TVP - 26.04.2017 )
  Bogusław Kośmider w Tematach dnia w TVP Kraków rozmawiał o sprawach poruszanych na ostatniej sesji Rady Miasta, m.in. o głośnej i wywołującej wiele kontrowersji propozycji reorganizacji ruchu samochodowego w centrum Krakowa.
  [ więcej ]
 24. Barometr Krakowski, czyli socjologiczne badania mieszkańców [wideo] ( TVP - 03.03.2017 )
  Krakowianie najbardziej zadowoleni są z atrakcyjności centrum miasta a najmniej z powietrza jakim oddychają - to wynika z tzw. "barometru krakowskiego". W szczególny sposób podczas najnowszej edycji badań zleconych przez samorząd przeanalizowana została praca dzielnic miasta. Okazuje się na przykład, że 3/4 mieszkańców nie zna ani jednego radnego ze swojej dzielnicy.
  [ więcej ]
 25. Gminy zachęcają do płacenia podatków na ich terenie [wideo] ( TVP - 06.02.2017 )
  Kronika TVP Kraków o świetnych wynikach akcji "Płać podatki w Krakowie", o ponad 60 tysiącach nowych podatników, o ponad 130 mln zł dodatkowo do budżetu i o przyszłej Krakowskiej Karcie Mieszkańca - wymiernych korzyściach dla płacących podatki w Krakowie w Kronice Krakowskiej.
  [ więcej ]
 26. Kronika TVP Kraków: O skwerze Wolności [wideo] ( TVP - 26.01.2017 )
  Kronika TVP Kraków informuje o działaniach na rzecz uratowania terenu zielonego na Woli Duchackiej zwanego Skwerem Wolności. Materiał od 8:30.
  [ więcej ]
 27. Bliżej polityki: o pomysłach na zmiany w ordynacji samorządowej [wideo] ( TVP - 22.01.2017 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Bliżej polityki". Rozmowa dotyczyła pomysłów na zmiany w ordynacji samorządowej i zgubnego wpływu działania prawa wstecz.
  [ więcej ]
 28. Półmetek krakowskiego samorządu [wideo] ( TVP - 29.11.2016 )
  Samorządowcy podsumowali dziś półmetek swojej kadencji. Jak mówi przewodniczący Rady Miasta, największym wyzwaniem ostatnich dwóch lat było przygotowanie Światowych Dni Młodzieży.
  [ więcej ]
 29. Tematy dnia: o prezydenckim projekcie budżetu Krakowa [wideo] ( TVP - 16.11.2016 )
  Bogusław Kośmider był gościem programu "Tematy dnia" w TVP Kraków. Rozmowa poświęcona była projektowi budżetu Krakowa na 2017 rok.
  [ więcej ]
 30. Tematy dnia: o akcji "Płać podatki w Krakowie" i Krakowskiej Karcie Mieszkańca [wideo] ( TVP - 26.09.2016 )
  Bogusław Kośmider był gościem programu "Tematy dnia" w TVP Kraków. W rozmowie podsumowano akcję "Płać podatki w Krakowie" oraz przybliżono program Krakowskiej Karty Mieszkańca.
  [ więcej ]
 31. Tematy dnia: o niedoszłym referendum, Wisła Kraków, zieleni w mieście [wideo] ( TVP - 30.08.2016 )
  Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider gościł TVP Kraków w audycji "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła niedoszłego referendum ws odwołania Prezydenta Jacka Majchrowskiego, akceptacji przez mieszkańców jego polityki, sytuacji w Wiśle Kraków i spraw zieleni w mieście.
  [ więcej ]
 32. Tematy dnia: o budżecie obywatelskim [wideo] ( TVP - 06.07.2016 )
  Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider oraz radny Bolesław Kosior rozmawiali w TVP Kraków w audycji "Tematy dnia" o tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
  [ więcej ]
 33. Tematy dnia: o funkcjonowaniu dzielnic Krakowa [wideo] ( TVP - 19.04.2016 )
  Wczoraj w Tematach dnia w TVP Kraków Bogusław Kośmider wraz z Janem Niedośpiałem z Fundacji Stańczyka rozmawiali o funkcjonowaniu krakowskich dzielnic w kontekście konferencji Forum Przyszłości Dzielnic, która odbyła się tego samego dnia.
  [ więcej ]
 34. Region: o zachowywaniu pamięci o Żydach i Polakach, którzy im pomagali [wideo] ( TVP - 12.04.2016 )
  Bogusław Kośmider wystąpił w kolejnej audycji Region w TVP Kraków o zachowaniu pamięci o Żydach i Polakach, którzy im pomagali. Najważniejsze to edukacja dla młodzieży, mieszkańców i turystów, którzy powinni wiedzieć, że Kraków był jednym z najważniejszych dla Żydów miast Europy i o tym, że też i Krakowianie mocno wspierali krakowskich Żydów w zachowaniu ich życia.
  [ więcej ]
 35. Tematy dnia: Nie ma darmowych biletów, są tylko inaczej, najczęściej drożej płacone [wideo] ( TVP - 30.03.2016 )
  Bogusław Kośmider gościł w TVP Kraków w programie "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła wprowadzenia w Krakowie darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych w trakcie roku szkolnego.
  [ więcej ]
 36. Dzień Kobiet w Krakowie [wideo] ( TVP - 08.03.2016 )
  Materiał Kroniki TVP Kraków o wręczaniu Krakowiankom przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa kwiatów na Dzień Kobiet (materiał od 17:40 do 18:00)
  [ więcej ]
 37. Dyskusja o przyszłości dzielnic w Krakowie [wideo] ( TVP - 23.02.2016 )
  Jest ich 18, dysponują kilkumilionowymi budżetami, ale nie spełniają wszystkich oczekiwań. Dzielnice w Krakowie to przerost formy nad treścią czy szansa na lepsze rozwiązywanie problemów mieszkańców? - zastanawiali się samorządowcy i eksperci. Dyskusje mają pomóc podjąć jeszcze w tym roku decyzje o przyszłości dzielnic w stolicy Małopolski.
  [ więcej ]
 38. Tematy dnia: O spełnianiu obietnic wyborczych [wideo] ( TVP - 28.01.2016 )
  Bogusław Kośmider był gościem programu TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła stanu realizacji obietnic wyborczych z kampanii samorządowej.
  [ więcej ]
 39. Młodzi sprawdzają wyborcze deklaracje [wideo] ( TVP - 28.01.2016 )
  Młodzi ludzie sprawdzają obietnice składane przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Tymi, które były nieco ponad rok temu. Krakowscy radni spełnili dotąd nieco ponad jedną czwartą z nich, prezydent miasta 37 procent - wynika z badań Fundacji Stańczyka.
  [ więcej ]
 40. To jest temat: O wycince drzew na Kazimierzu [wideo] ( TVP - 27.01.2016 )
  Wczoraj w programie "To jest temat" dyskutowaliśmy o bulwersującej mieszkańców sprawie wycinki drzew na Kazimierzu, na kultowym "placyku przy Ciemniej". Rozwinęła się bardzo ciekawa dyskusja na temat Kazimierza, turystyki, także smogu, szkoda jednak, że jej katalizatorem musiało być tak nieprzemyślane działanie.
  [ więcej ]
 41. Tematy dnia: o perspektywie Krakowskich dzielnic samorządowych [wideo] ( TVP - 18.01.2016 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła dzielnic samorządowych funkcjonujących w Krakowie - ich kompetencji, działań, pomysłów na dalszy rozwój i finansowanie.
  [ więcej ]
 42. Krakowskim Targiem: Podsumowanie mijającego roku w Krakowie [wideo] ( TVP - 27.12.2015 )
  Bogusław Kośmider oraz Prezydent Jacek Majchrowski gościli w programie TVP Kraków "Krakowskim Targiem". Tematem spotkania było podsumowanie mijającego roku, a także planów na przyszłość.
  [ więcej ]
 43. Kraków świętuje 97. rocznicę wyzwolenia [wideo] ( TVP - 29.10.2015 )
  Kraków świętował dziś dziewięćdziesiątą siódmą rocznicę wyzwolenia spod władzy zaborczej. 31 października 2018 roku, wczesnym rankiem oddziały Antoniego Stawarza zajęły dworzec w Płaszowie, potem koszary w Podgórzu, bez jednego strzału rozbrajając żołnierzy austriackich. Te wydarzenia uznaje się za początek niepodległości Polski.
  [ więcej ]
 44. Znicze na grobach zasłużonych [wideo] ( TVP - 28.10.2015 )
  Przedstawiciele władz miasta odwiedzili miejsca spoczynku honorowych obywateli Krakowa i byłych radnych. Na ich grobach zapalili znicze z napisem "Miasto Kraków Pamięta".
  [ więcej ]
 45. Ponad 13 tys. kolejnych osób płaci podatki w Krakowie. ( TVP - 17.09.2015 )
  Ponad 13 tys. osób, które mieszkają w Krakowie, ale do tej pory rozliczały się z fiskusem w innych miejscowościach, zdecydowało się płacić podatki w tym mieście. Przedstawiciele władz stolicy Małopolski szacują, że przyniesie to budżetowi Krakowa około 21 mln zł.
  [ więcej ]
 46. Kraków potrzebuje na ŚDM ponad 200 mln zł [wideo] ( TVP - 14.09.2015 )
  Kraków na Światowe Dni Młodzieży 2016 potrzebuje 202 mln zł, z czego 137 mln zł na inwestycje. Miasto nie ma takiej kwoty. W środę ma się odbyć nadzwyczajna sesja Rady Miasta Krakowa poświęcona przygotowaniom do tego wydarzenia.
  [ więcej ]
 47. Krakowskim targiem: Forum Ekonomiczne w Krynicy ( TVP - 13.09.2015 )
  Uczestnicy Forum Ekonomicznego w Krynicy gościli w wyjazdowym studiu TVP Kraków. Od 9:50 wypowiedź Bogusława Kośmidera.
  [ więcej ]
 48. Region Małopolska: o rewitalizacji i ustawie krajobrazowej [wideo] ( TVP - 11.09.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Region Małopolska", a rozmowa dotyczyła rewitalizacji, parku kulturowego i nowej ustawy krajobrazowej.
  [ więcej ]
 49. Niespodziewane zmiany w ustawie dot. sklepów wielkopowierzchniowych [wideo] ( TVP - 03.09.2015 )
  Materiał Kroniki TVP Kraków o niespodziewanych zmianach w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym w kwestii sklepów wielkopowierzchniowych. (materiał od 0:55 do 3:50)
  [ więcej ]
 50. Tematy dnia: o wyborze dyrektora ZIKiT [wideo] ( TVP - 31.07.2015 )
  Bogusław Kośmider w programie Tematy dnia w TVP Kraków komentował decyzję Prezdyenta Jacka Majchrowskiego o wyborze nowego dyrektora ZIKiT oraz listę PO do wyborów parlamentarnych.
  [ więcej ]
 51. Tematy dnia: o zasadach sprzedaży alkoholu i działaniach antysmogowych [wideo] ( TVP - 18.07.2015 )
  Bogusław Kośmider w programie Tematy dnia w TVP Kraków rozmawiał o zasadach sprzedaży alkoholu, o "pakiecie Arkita" ws. działań antysmogowych oraz o inicjatywach Rady Miasta Krakowa na rzecz zmian w prawie krajowym w tych sprawach.
  [ więcej ]
 52. Jak Podgórze do Krakowa przyłączano [wideo] ( TVP - 01.07.2015 )
  Dla jednych jest miastem w mieście, dla innych małą ojczyzną. Podgórze łączy w sobie historię, tradycję i nowoczesność. Już za kilka dni świętować będzie oficjalne połączenie ze Stołecznym Królewskim Miastem Krakowem, a już w środę w podgórskim magistracie odbywała się uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa.
  [ więcej ]
 53. Tematy dnia: O budżecie obywatelskim [wideo] ( TVP - 16.06.2015 )
  Już w sobotę rozpocznie się głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim Krakowa. Z tej okazji Bogusław Kośmider gościł w studiu TVP Kraków w programie Tematy dnia, który poświęcono właśnie budżetowi obywatelskiemu.
  [ więcej ]
 54. 25-lecie odrodzonego samorządu [wideo] ( TVP - 03.06.2015 )
  Tegoroczne Święto Miasta Krakowa połączone jest ze świętowaniem 25-lecia polskich samorządów. Podczas dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miasta radni wszystkich dotychczasowych kadencji i urzędnicy dostali okolicznościowe medale. Podsumowywali też minione ćwierćwiecze.
  [ więcej ]
 55. Czy Krakowianie są zadowoleni ze swojego miasta? [wideo] ( TVP - 28.05.2015 )
  - Wpuśćmy do domu ankietera na pół godziny i szczerze odpowiedzmy na jego pytania - z takim apelem zwracają się do krakowian władze miasta. Już w poniedziałek rusza Barometr Krakowski, czyli badanie nastroju mieszkańców, które w trakcie kampanii zapowiadali radni.
  [ więcej ]
 56. Tematy dnia: O Krakowskiej Karcie Mieszkańca [wideo] ( TVP - 11.05.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła inicjatywy Krakowskiej Karty Mieszkańca. Komentowano także wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.
  [ więcej ]
 57. Projekt Krakowskiej Karty Mieszkańca [wideo] ( TVP - 11.05.2015 )
  Krakowska Karta Mieszkańca, która będzie dawała osobom płacącym tam podatki szereg ulg i przywilejów powinna zacząć funkcjonować pod koniec 2017 r. Projekt uchwały w tej sprawie trafi pod obrady rady miasta na jednej z najbliższych sesji.
  [ więcej ]
 58. Tematy dnia: O Europejskim Kongresie Samorządów [wideo] ( TVP - 05.05.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła odbywającego się w Krakowie Europejskiego Kongresu Samorządów, reformy finansów samorządu i wyzwań stojących przez Krakowem.
  [ więcej ]
 59. Bez krawata: o referendach [wideo] ( TVP - 25.04.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Bez krawata". Rozmowa dotyczyła planów i możliwości organizacji w przyszłości referendów lokalnych w Krakowie.
  [ więcej ]
 60. Tematy dnia: O budżecie obywatelskim [wideo] ( TVP - 26.03.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyła Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego.
  [ więcej ]
 61. Krakowskim Targiem: O reformie samorządu w Polsce [wideo] ( TVP - 22.03.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w audycji TVP Kraków pt. "Krakowskim Targiem", w której dyskutowano o stanie samorządu w Polsce i o ewentualnych jego reformach. W ramach rozmowy poruszono m.in. temat budżetu obywatelskiego w Krakowie.
  [ więcej ]
 62. Tematy dnia: O płatnym parkowaniu w sobotę, przedszkolach i zarządzie zieleni [wideo] ( TVP - 05.03.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmawiano o planach wprowadzenia strefy płatnego parkowania w sobotę, o brakujących miejscach i rekrutacji do przedszkoli oraz o powołaniu zarządu zieleni.
  [ więcej ]
 63. Jubileusz Kolegiów Odwoławczych [wideo] ( TVP - 02.03.2015 )
  Każdy może się do nich odwołać - od decyzji urzędników, która wydaje się być krzywdząca lub wydana z naruszeniem przepisów. Samorządowe Kolegia Odwoławcze orzekają co roku w ponad 260 tysiącach spraw. Właśnie obchodzą ćwierćwiecze istnienia. Jubileuszowe spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Jagiellońskim.
  [ więcej ]
 64. Mieszkańcy walczą o park [wideo] ( TVP - 17.02.2015 )
  Mieszkańcy Podgórza Duchackiego zbierają podpisy w obronie parku nad Drwinką. Chcą, by miasto wykupiło teren od właścicieli, zanim zrobią to deweloperzy i kolejne zielone miejsce zamienią w blokowisko.
  [ więcej ]
 65. Tematy dnia: O budżecie obywatelskim i płaceniu podatków w Krakowie [wideo] ( TVP - 17.02.2015 )
  Bogusław Kośmider w programie "Tematy dnia" TVP Kraków dyskutował o Krakowskim Budżecie Obywatelskim oraz o płaceniu przez mieszkańców podatków w Krakowie.
  [ więcej ]
 66. Krakowskim targiem: O miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego [wideo] ( TVP - 01.02.2015 )
  Bogusław Kośmider gościł w audycji TVP Kraków pt. "Krakowskim Targiem", dotyczącej miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w kontekście wyroku NSA ws planu dla Młynówki Królewskiej.
  [ więcej ]
 67. Bogusław Kośmider nowym członkiem Bractwa Kurkowego [wideo] ( TVP - 19.01.2015 )
  Kronika TVP Kraków informuje o nowych członkach krakowskiego Bractwa Kurkowego, wśród których znalazł się Bogusław Kośmider. (materiał od 7:25 do 8:55)
  [ więcej ]
 68. Zamieszanie w nowej krakowskiej Radzie Miasta [wideo] ( TVP - 03.12.2014 )
  Materiał Kroniki TVP Kraków o wyborze Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miasta w nowej kadencji.
  [ więcej ]
 69. Tematy dnia: o zamieszaniu w nowej Radzie Miasta Krakowa [wideo] ( TVP - 03.12.2014 )
  Bogusław Kośmider w programie "Tematy dnia" komentował pierwszą sesję Rady Miasta Krakowa nowej kadencji, w tym m.in. wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady.
  [ więcej ]
 70. Radni złożyli ślubowanie, wybór przewodniczącego odłożony ( TVP - 01.12.2014 )
  42 osoby, które uzyskały mandaty w Radzie Miasta Krakowa, w poniedziałek podczas pierwszej sesji złożyły ślubowanie. Wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących odłożono do środy.
  [ więcej ]
 71. Podsumowanie kończącej się kadencji Rady Miasta [wideo] ( TVP - 05.11.2014 )
  To była wyjątkowo trudna kadencja - taką diagnozę ostatniego czterolecia w krakowskim samorządzie przedstawili wyjątkowo zgodnie miejscy radni. W środę spotkali się po raz 121. na ostatniej, roboczej Sesji Rady Miasta. Za największy sukces uznali wyjście Krakowa z trudnej sytuacji finansowej.
  [ więcej ]
 72. PO zapowiada walkę o utrzymanie zakazu palenia węglem w Krakowie ( TVP - 21.10.2014 )
  Walka ze smogiem, to według polityków PO sprawa kluczowa dla mieszkańców Krakowa. -Bez zakazu palenia węglem trudno mówić o likwidacji tzw. niskiej emisji - mówił we wtorek na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 73. Kronika TVP Kraków o Obywatelskim Krakowie [wideo] ( TVP - 14.10.2014 )
  Kronika TVP Kraków informuje o konferencji prasowej "Obywatelski Kraków", na której Bogusław Kośmider i Małgorzata Jantos, przedstawili podsumowanie działań w zakresie współpracy Rady Miasta i UMK z NGO oraz plany na przyszłość w tym obszarze. (materiał od 10:47 do 11:18)
  [ więcej ]
 74. Podano wstępne wyniki głosowania ws. budżetu obywatelskiego Krakowa ( TVP - 09.10.2014 )
  Sekundniki na głównych sygnalizacjach świetlnych, darmowy internet miejski i tablica o zanieczyszczeniu powietrza to projekty, które zwyciężyły w głosowaniu na budżet obywatelski w Krakowie i mają szansę na realizację.
  [ więcej ]
 75. Tematy dnia: Bogusław Kośmider o budżecie obywatelskim [wideo] ( TVP - 07.10.2014 )
  Bogusław Kośmider w programie TVP Kraków "Tematy dnia" dyskutował o społeczeństwie obywatelskim w Krakowie w kontekście zakończonych głosowań w ramach Budżetu Obywatelskiego Krakowa.
  [ więcej ]
 76. Tematy dnia: o transporcie oraz Karcie Przywilejów Krakowskich [wideo] ( TVP - 18.09.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". W rozmowie poruszono tematy: transportu w Krakowie, w tym budowy metra, a także akcji zachęcającej do płacenia podatków w Krakowie, Karty Przywilejów Krakowskich oraz Budżetu Obywatelskiego.
  [ więcej ]
 77. Od 27 września w Krakowie głosowanie ws. budżetu obywatelskiego [wideo] ( TVP - 17.09.2014 )
  Od 27 września do 5 października potrwa głosowanie ws. budżetu obywatelskiego w Krakowie. Mieszkańcy za pośrednictwem internetu lub w punktach do głosowania w dzielnicach mogą wybierać zadania do realizacji spośród 459 pozytywnie zweryfikowanych projektów.
  [ więcej ]
 78. Prawie 8,7 tys. kolejnych osób płaci podatki w Krakowie ( TVP - 17.09.2014 )
  Prawie 8,7 tys. osób, które mieszkają w Krakowie, ale do tej pory rozliczały się z fiskusem w innych miejscowościach, zdecydowało się płacić podatki w tym mieście. Przedstawiciele władz stolicy Małopolski szacują, że przyniesie to budżetowi Krakowa około 13 mln zł.
  [ więcej ]
 79. Kronika TVP Kraków o Światowych Dniach Młodzieży [wideo] ( TVP - 11.09.2014 )
  Kronika TVP Kraków informuje o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie. W programie m.in. wywiad z Bogusławem Kośmiderem. (materiał od 6:10 do 8:45)
  [ więcej ]
 80. Krakowski budżet obywatelski: 459 projektów do wyboru ( TVP - 01.09.2014 )
  459 projektów spośród 656 zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w Krakowie pozytywnie przeszło weryfikację. Mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się między 27 września a 5 października, wybiorą zadania do realizacji.
  [ więcej ]
 81. Tematy dnia: O wyborach samorządowych i walce z krakowskim smogiem [wideo] ( TVP - 29.07.2014 )
  Bogusław Kośmider w programie TVP Kraków "Tematy dnia" mówił o nadchodzących wyborach samorządowych oraz o podejmowanych działaniach mających na ograniczyć problem smogu w Krakowie.
  [ więcej ]
 82. Wręczono nagrody "Świadek Historii" [wideo] ( TVP - 29.06.2014 )
  Sześć osób zasłużonych dla upamiętniania historii i edukacji historycznej w Małopolsce otrzymało w czwartek w Krakowie medale "Świadek Historii".
  [ więcej ]
 83. Prezydent Krakowa uzyskał absolutorium ( TVP - 25.06.2014 )
  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski uzyskał absolutorium. Według radnych budżet 2013 r. został wykonany zgodnie z planem: zamknął się 95,8 mln nadwyżką, zmniejszyło się zadłużenie miasta, a dochody były wysokie.
  [ więcej ]
 84. Polityka bliżej: Bogusław Kośmider o budżecie obywatelskim [wideo] ( TVP - 15.06.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w studiu TVP Kraków w programie "Polityka bliżej", rozmowa toczyła się głównie wokół inicjatywy budżetu obywatelskiego w Krakowie.
  [ więcej ]
 85. Krakowskim targiem: O budżecie Krakowa [wideo] ( TVP - 08.06.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie "Krakowskim targiem" w TVP Kraków. Dyskutowano przede wszystkim o budżecie Krakowa, poprawie stanu finansów miasta, ale również o bezpieczeństwie.
  [ więcej ]
 86. Tematy dnia: Bogusław Kośmider o referendum, finansach Krakowa oraz zakazie palenia węglem [wideo] ( TVP - 05.06.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczyla krakowskiego referendum, naprawy finansów Krakowa, wyborów samorządowych oraz zakazu palenia węglem na terenie miasta.
  [ więcej ]
 87. Tematy dnia: O głosowaniu w wyborach do PE i referendum [wideo] ( TVP - 23.05.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Dyskutowano o zbliżających się wyborach do europarlamentu oraz referendum krakowskim.
  [ więcej ]
 88. Pomnik niedźwiedzia Wojtka stanął w Parku Jordana [wideo] ( TVP - 18.05.2014 )
  Pomnik kaprala niedźwiedzia Wojtka, jednego z symboli armii generała Władysława Andersa, stanął w Parku Jordana w Krakowie. Uroczyste odsłonięcie monumentu odbyło się w niedzielę, w 70. rocznicę zdobycia przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego klasztoru na Monte Cassino.
  [ więcej ]
 89. "Bez krawata": O bezpieczeństwie w Krakowie [wideo] ( TVP - 17.05.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Bez krawata", w którym dyskutowano o kwestiach bezpieczeństwa w Krakowie.
  [ więcej ]
 90. Honorowi obywatele miasta Krakowa [wideo] ( TVP - 09.05.2014 )
  Ksiądz Jerzy Bryła został zgłoszony do tytułu Honorowego Obywatela Miasta Krakowa. Rozważane są także inne, bardzo zasłużone dla miasta osoby - potwierdza przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 91. Tematy dnia: Bogusław Kośmider o referendum [wideo] ( TVP - 24.04.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa toczyła się wokół zbliżającego się referendum, poruszono tematy bezpieczeństwa, finansów oraz organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
  [ więcej ]
 92. Powołano Miejską Komisję ds. Referendum ( TVP - 09.04.2014 )
  Krakowscy radni powołali w środę Miejską Komisję ds. Referendum, która zajmie się organizacyjną stroną referendum towarzyszącego wyborom do Parlamentu Europejskiego. Ustalono też, że kampania informacyjna ruszy 28 kwietnia i potrwa do ogłoszenia ciszy wyborczej.
  [ więcej ]
 93. Kampania przed referendum; od 15 kwietnia spotkania z mieszkańcami ( TVP - 04.04.2014 )
  Kampania przed referendum w Krakowie dotyczącym m.in. Zimowych Igrzysk Olimpijskich formalnie już się zaczęła. W połowie kwietnia zaplanowano spotkania z mieszkańcami poświęcone staraniom o igrzyska.
  [ więcej ]
 94. Policja chce, by w Krakowie był zakaz używania środków pirotechnicznych ( TVP - 18.03.2014 )
  O ustanowienie w wybranych miejscach i obiektach Krakowa zakazu używania bez zezwolenia środków pirotechnicznych zwrócił się do rady miejskiej Małopolski Komendant Wojewódzki Policji Mariusz Dąbek.
  [ więcej ]
 95. Krakowskim Targiem: O krakowskim budżecie obywatelskim [wideo] ( TVP - 09.03.2014 )
  Bogusław Kośmider gościł w audycji TVP Kraków pt. "Krakowskim Targiem", dotyczącej krakowskiego budżetu obywatelskiego.
  [ więcej ]
 96. 4,8 mln zł w budżecie obywatelskim Krakowa ( TVP - 25.02.2014 )
  O podziale 4 mln 800 tys. zł zdecydują krakowianie w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2014. Projekty do realizacji zostaną wybrane w głosowaniu, które potrwa od 27 września do 5 października - poinformowały we wtorek władze miasta.
  [ więcej ]
 97. Polityka bliżej: Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa [wideo] ( TVP - 26.01.2014 )
  Bogusław Kośmider był gościem programu "Polityka bliżej" w TVP Kraków. Rozmawiano o darmowej komunikacji miejskiej wokół plant, strefie parkowania, krakowskiej architekturze, a także prawyborach w PO.
  [ więcej ]
 98. Prof. Władysław Stróżewski honorowym obywatelem Krakowa ( TVP - 11.12.2013 )
  Filozof prof. Władysław Stróżewski - od ponad 55 lat związany z Uniwersytetem Jagiellońskim - otrzymał w środę tytuł honorowego obywatela Krakowa.
  [ więcej ]
 99. O uchwale o zakazie palenia węglem i drewnem w Krakowie [wideo] ( TVP - 07.12.2013 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Bez krawata". Audycja poświęcona była wprowadzonemu w Krakowie w listopadzie zakazowi palenia paliwami stałymi, a także dalszym działaniom antysmogowym.
  [ więcej ]
 100. Kronika TVP Kraków [wideo] ( TVP - 02.12.2013 )
  Kronika TVP Kraków informuje o akcji "Płać podatki w Krakowie" (materiał od 4:30)
  [ więcej ]
 101. Dlaczego woda z roku na rok musi drożeć? [wideo] ( TVP - 23.11.2013 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Bez krawata". W rozmowie komentowano ostatni sondaż prezydencki, mówiono też o remontach dróg w Krakowie, podwyżce cen wody oraz przegłosowanym przez radnych programie osłonowym dla mieszkańców, którzy będą zmieniali palenisko w związku z planowanym wprowadzeniem zakazu palenia paliwami stałymi.
  [ więcej ]
 102. Kolejne 7 tys. osób zapłaci podatek w Krakowie ( TVP - 15.11.2013 )
  Ponad 7 tys. osób, które mieszkają w Krakowie, ale do tej pory rozliczały się z fiskusem w innych miejscowościach, zdecydowało się płacić podatki w tym mieście. Przedstawiciele władz stolicy Małopolski szacują, że przyniesie to budżetowi Krakowa około 10,5 mln zł.
  [ więcej ]
 103. Bogusław Kośmider o pomyśle wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę [wideo] ( TVP - 04.11.2013 )
  Bogusław Kośmider mówił w programie TVP Kraków "Tematy dnia" o konsultacjach społecznych w związku z propozycją wprowadzenia ograniczeń w handlu w niedziele, Wielki Piątek oraz Wigilię Bożego Narodzenia.
  [ więcej ]
 104. Krzysztof Penderecki honorowym obywatelem Krakowa ( TVP - 26.09.2013 )
  Krzysztof Penderecki otrzymał w czwartek tytuł honorowego obywatela Krakowa. "Kraków ukształtował mnie i jako człowieka i jako muzyka" - powiedział podczas uroczystej sesji Rady Miasta kompozytor, który wkrótce będzie obchodził 80. urodziny.
  [ więcej ]
 105. Bez krawata - Czy w Krakowie zostanie wprowadzony zakaz palenia węglem? [wideo] ( TVP - 21.09.2013 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Bez krawata". Rozmowa dotyczyła problemu smogu w Krakowie i planowanego wprowadzenia w związku z tym zakazu palenia węglem na terenie miasta.
  [ więcej ]
 106. Medal "Cracoviae Merenti" dla KR Hutników NSZZ "Solidarność" ( TVP - 18.09.2013 )
  Komisja Robotnicza Hutników NSZZ "Solidarność", która działa w kombinacie metalurgicznym w Nowej Hucie otrzymała w środę Srebrny Medal "Cracoviae Merenti". Wyróżnienie jest przyznawane w uznaniu szczególnych zasług dla Krakowa.
  [ więcej ]
 107. Bogusław Kośmider mówi o smogu w Krakowie oraz Światowych Dniach Młodzieży [wideo] ( TVP - 04.08.2013 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie "Tematy dnia" Telewizji Kraków. Rozmowa dotyczyła planowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży, przygotowań Krakowa do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz zanieczyszczenia powietrza
  [ więcej ]
 108. Inicjatywa nadania imienia Geremka jednej z ulic lub placów w Krakowie ( TVP - 19.07.2013 )
  Z inicjatywą, by w Krakowie upamiętnić zmarłego pięć lat temu prof. Bronisława Geremka, nadając jego imię znaczącej ulicy lub placowi w mieście - wystąpił w piątek senator Bogdan Klich (PO). Listy w tej sprawie trafiły do prezydenta Krakowa i szefa Rady Miasta.
  [ więcej ]
 109. Bogusław Kośmider o walce ze smogiem [wideo] ( TVP - 09.07.2013 )
  Bogusław Kośmider mówił w programie TVP Kraków "Tematy dnia" o zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie i proponowanych rozwiązaniach problemu smogu.
  [ więcej ]
 110. Radni Krakowa: Bogusław Kośmider (PO), Józef Pilch (PiS) [wideo] ( TVP - 23.06.2013 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie "Polityka bliżej" TVP Kraków. Poruszano temat edukacji w Krakowie, zmiany na stanowisku wiceprezydenta Krakowa ds edukacji oraz koalicji PO-Jacek Majchrowski.
  [ więcej ]
 111. Wiceprezydent Krakowa ds. edukacji złożyła dymisję ( TVP - 20.06.2013 )
  Wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i spraw społecznych Anna Okońska-Walkowicz złożyła dymisję. Odejdzie 31 lipca. Jej następcą będzie Tadeusz Matusz, który był w przeszłości dyrektorem Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Krakowa.
  [ więcej ]
 112. Wręczono nagrody "Świadek Historii" ( TVP - 19.06.2013 )
  Siedem osób zasłużonych dla upamiętniania historii i dla edukacji historycznej w Małopolsce otrzymało w środę w Krakowie medale "Świadek Historii".
  [ więcej ]
 113. Krakowska PO przedstawiła pierwszą część diagnozy samorządowej ( TVP - 21.05.2013 )
  Zmiany w sposobie zarządzania spółkami komunalnymi w Krakowie i w strategii wspierania przedsiębiorczości - postuluje krakowska PO. Działacze partii przedstawili we wtorek pierwszą część diagnozy samorządowej.
  [ więcej ]
 114. Bez krawata - Jak walczyć ze smogiem [wideo] ( TVP - 04.05.2013 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Bez krawata". Dyskusja dotyczyła możliwych rozwiązań problemu smogu w Krakowie.
  [ więcej ]
 115. Mieszkańcy trzech dzielnic zdecydują o niektórych inwestycjach ( TVP - 17.04.2013 )
  Łączną kwotą 250 tys. zł będą dysponować mieszkańcy trzech dzielnic Krakowa, które przystąpiły do pilotażowego projektu budżetu partycypacyjnego. Jesienią w głosowaniu zdecydują, na jakie inwestycje wydać te pieniądze.
  [ więcej ]
 116. Kardynał Dziwisz poświęcił wielkanocne pokarmy ( TVP - 30.03.2013 )
  Życzenia radosnych świąt złożyli mieszkańcom i gościom także gospodarze miasta: prezydent Jacek Majchrowski oraz przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 117. Rusza akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia podatków w Krakowie [wideo] ( TVP - 28.03.2013 )
  Władze Krakowa rozpoczynają drugą edycję kampanii, która ma zachęcić osoby mieszkające i pracujące w Krakowie, a rozliczające się gdzie indziej, do płacenia podatków w tym mieście. Podatnicy będą namawiani poprzez billboardy, plakaty czy filmy reklamowe.
  [ więcej ]
 118. Polityka bliżej [wideo] ( TVP - 17.03.2013 )
  Bogusław Kośmider gości w programie TVP Kraków "Polityka bliżej". W rozmowie poruszono kwestie m.in. nowej ustawy śmieciowej, walki ze smogiem, reformy edukacji, tzw. "janosikowego" oraz projektu "Nowa Huta Przyszłości".
  [ więcej ]
 119. Kronika TVP Kraków [wideo] ( TVP - 07.03.2013 )
  Kronika TVP Kraków informuje o rewitalizacji Fortu Borek (od 15 minuty).
  [ więcej ]
 120. Kronika TVP Kraków [wideo] ( TVP - 07.02.2013 )
  Kronika TVP Kraków informuje o otwarciu Parku Duchackiego (od 5 minuty).
  [ więcej ]
 121. PO i PSL razem na rzecz Krakowa [wideo] ( TVP - 05.02.2013 )
  Władze krakowskich struktur PO i PSL podpisały we wtorek porozumienie o "politycznej i programowej" współpracy na rzecz Krakowa. Ma ona dotyczyć działań w Radzie Miasta i radach dzielnic.
  [ więcej ]
 122. Ponad 130 mln zł chce pozyskać Kraków na walkę ze smogiem [wideo] ( TVP - 04.02.2013 )
  Ponad 130 mln zł zamierza pozyskać Kraków ze źródeł zewnętrznych na program walki ze smogiem w najbliższych pięciu latach. Planowane jest też zwiększenie wydatków na ten cel z budżetu miasta.
  [ więcej ]
 123. Bez krzykliwych reklam i wielkich szyldów [wideo] ( TVP - 02.01.2013 )
  "To był dobry pomysł i będziemy go bronić, jak niepodległości" - mówił przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Bogusław Kośmider podczas otwarcia wystawy "Park Kulturowy Stare Miasto - wczoraj i dziś".
  [ więcej ]
 124. O przejęciu Parku Duchackiego przez Miasto Kraków [wideo] ( TVP - 21.12.2012 )
  W programie "Tematy Dnia" w TVP Kraków Bogusław Kośmider dyskutował o powstaniu i dalszym rozwoju Parku Duchackiego.
  [ więcej ]
 125. Honorowe obywatelstwo Krakowa dla Władysława Bartoszewskiego ( TVP - 19.12.2012 )
  Krakowscy radni zdecydowali w środę o przyznaniu honorowego obywatelstwa miasta Władysławowi Bartoszewskiemu. Termin wręczenia tytułu nie został jeszcze ustalony. Za przyznaniem tytułu opowiedzieli się radni klubów: PO i Przyjazny Kraków.
  [ więcej ]
 126. W Krakowie świętowano 70. urodziny Leszka Mazana ( TVP - 15.12.2012 )
  W uznaniu zasług jubilata w dziedzinie krakauerologii, tj. nauki o wyższości Krakowa nad resztą świata, za to, że ukazywał Kraków nie w sposób sztampowy, ale anegdotyczny, lekko lecz rzetelnie - uhonorowano go medalem "Honoris Gratia".
  [ więcej ]
 127. Kłopotliwa rewolucja śmieciowa [wideo] ( TVP - 20.11.2012 )
  Małopolskie gminy mają problem z wdrożeniem ustawy o gospodarce odpadami, która wejdzie w życie 1 lipca. Nie tylko nie wiedzą, ile mieszkańcy zapłacą za odbiór śmieci, ale również jak naliczać tę opłatę.
  [ więcej ]
 128. Radni chcą zmiany przepisów dot. sprzedaży lokali komunalnych ( TVP - 19.11.2012 )
  Projekt zmiany przepisów dotyczących tzw. prostowania udziałów przy wykupie mieszkań komunalnych opracowali krakowscy radni PO we współpracy z władzami innych miast.
  [ więcej ]
 129. Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa ( TVP - 07.11.2012 )
  Krakowscy radni zdecydowali w środę, głosami popierającego prezydenta klubu Przyjazny Kraków i klubu Platformy Obywatelskiej, która zawarła z prezydentem Majchrowskim porozumienie o współpracy, że do referendum nie dojdzie.
  [ więcej ]
 130. Prezydent Krakowa i radni PO podpisali porozumienie o współpracy [wideo] ( TVP - 06.11.2012 )
  Wyprowadzenie Krakowa z trudnej sytuacji finansowej i przygotowanie do wykorzystania funduszy UE w l. 2014-2020 to najważniejsze punkty podpisanego we wtorek porozumienia o współpracy między prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim i będącym do tej pory w opozycji klubem radnych PO.
  [ więcej ]
 131. Radni zapalili znicze na grobach zasłużonych dla miasta ( TVP - 30.10.2012 )
  Przedstawiciele miasta Krakowa zapalili znicze na grobach zmarłych radnych, honorowych obywateli miasta oraz laureatów medalu Cracoviae Merenti spoczywających na krakowskich cmentarzach. Akcja Krakowski Znicz Pamięci odbywa się po raz pierwszy.
  [ więcej ]
 132. Radni Krakowa o cięciach w budżecie miasta [wideo] ( TVP - 30.10.2012 )
  W programie "Tematy dnia" w TVP Kraków Bogusław Kośmider komentował problemy budżetowe Krakowa.
  [ więcej ]
 133. Klub Radnych PO będzie współpracował z prezydentem Majchrowskim [wideo] ( TVP - 28.10.2012 )
  Klub Radnych PO w Radzie Miasta Krakowa, który do tej pory był w opozycji wobec działań prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, będzie z nim współpracował. Porozumienie w tej sprawie ma zostać podpisane prawdopodobnie 6 listopada.
  [ więcej ]
 134. Zakończyły się negocjacje PO i prezydenta miasta dot. współpracy ( TVP - 10.10.2012 )
  Zakończyły się negocjacje Platformy Obywatelskiej i prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego dotyczące zasad współpracy. Tekst przygotowanego porozumienia w piątek zostanie przedstawiony zarządowi krakowskiej PO i radnym.
  [ więcej ]
 135. Prof. Mieczysław Tomaszewski honorowym obywatelem Krakowa [wideo] ( TVP - 25.09.2012 )
  Prof. Mieczysław Tomaszewski - muzykolog i teoretyk muzyki, jeden z najwybitniejszych polskich badaczy twórczości Fryderyka Chopina - otrzymał we wtorek honorowe obywatelstwo Miasta Krakowa. Rada miasta uhonorowała go za propagowanie wartości humanistycznych i kultury narodowej.
  [ więcej ]
 136. W Krakowie wręczono nagrody IPN "Świadek Historii" ( TVP - 20.09.2012 )
  Nagroda "Świadek Historii" od kilku lat jest przyznawana w poszczególnych oddziałach IPN osobom szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii narodu polskiego oraz wspierającym działania pionu edukacyjnego IPN.
  [ więcej ]
 137. Nowohucka parafia nagrodzona Srebrnym Medalem "Cracoviae Merenti" ( TVP - 19.09.2012 )
  Parafia Matki Bożej Królowej Polski w krakowskiej Nowej Hucie, na terenie której stanęła Arka Pana - pierwszy kościół w tej dzielnicy, otrzymała w środę Srebrny Medal "Cracoviae Merenti".
  [ więcej ]
 138. Polityka bliżej [wideo] ( TVP - 15.09.2012 )
  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider mówią o finansach miasta, w tym m.in. o czynaszach, reformie szkół i zadłużeniu Krakowa.
  [ więcej ]
 139. Lokalni działacze PO przeszli do Ruchu Palikota ( TVP - 05.09.2012 )
  Ponad 80 działaczy PO w Krakowie przeszło w ostatnich miesiącach do Ruchu Palikota - poinformował w środę poseł Ruchu Łukasz Gibała. Zdaniem PO nie jest to strata dla partii, są to bowiem dawni poplecznicy Gibały z czasów, gdy działał on w Platformie.
  [ więcej ]
 140. Mieszkanie komunalne na chwilę [wideo] ( TVP - 09.08.2012 )
  Zapowiadają się rewolucyjne zmiany w przyznawaniu mieszkań komunalnych. Umowy mają być podpisywane na czas określony, osoby które mają wysokie zarobki będą się musiały wyprowadzić, a mieszkań nie będzie można dziedziczyć.
  [ więcej ]
 141. Tematy dnia [wideo] ( TVP - 09.08.2012 )
  Bogusław Kośmider gości w programie TVP Kraków "Tematy dnia". Rozmowa dotyczy nowych zasad przyznawania mieszkań komunalnych.
  [ więcej ]
 142. Krakowskie Sukiennice obchodzą swoje święto ( TVP - 02.08.2012 )
  Liczące ponad 700 lat krakowskie Sukiennice - najstarszy dom handlowy w Polsce - świętowały w czwartek swoje święto. Uczestnicy obchodów wysłuchali w południe hejnału dedykowanego Sukiennicom i złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą budowniczych.
  [ więcej ]
 143. Janosikowe bez zmian [wideo] ( TVP - 25.07.2012 )
  Kraków i inne wielkie miasta bardzo liczyły na ulgę dla budżetu, ale jej nie będzie. Janosikowe pozostaje. Posłowie sejmowej Komisji Samorządu oraz Finansów Publicznych odrzucili projekt zmiany ustawy. Najbogatsze samorządy w dalszym ciągu muszą płacić na rzecz tych najbiedniejszych.
  [ więcej ]
 144. O kontrowersjach wokół janosikowego [wideo] ( TVP - 25.07.2012 )
  Bogusław Kośmider komentował w programie "Tematy dnia" w TVP Kraków kontrowersje wokół tzw. janosikowego.
  [ więcej ]
 145. Krakowscy radni zajmą się wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydenta ( TVP - 20.07.2012 )
  Regionalna Izba Obrachunkowa nie uchyliła uchwały Rady Miasta Krakowa, która pod koniec czerwca nie udzieliła absolutorium prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. Oznacza to, że radni zajmą się wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydenta, ale nie musi do niego dojść.
  [ więcej ]
 146. MPO zajmie się w Krakowie systemem gospodarowania odpadami ( TVP - 11.07.2012 )
  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania będzie w Krakowie zarządzać nowym zintegrowanym systemem gospodarowania odpadami - zdecydowali radni. Według władz miasta powierzenie tego zadania spółce gminnej będzie najmniej kosztowne.
  [ więcej ]
 147. Polityka bliżej [wideo] ( TVP - 01.07.2012 )
  Bogusław Kośmider gości w programie TVP Kraków "Polityka bliżej". Tematem rozmowy są m.in. kwestia nieudzielenia absolutorium Prezydentowi Krakowa oraz problemy finansowe miasta.
  [ więcej ]
 148. Srebrny Medal "Cracoviae Merenti" dla Radia Kraków ( TVP - 05.06.2012 )
  Srebrny Medal "Cracoviae Merenti" - przyznawany za szczególne zasługi dla miasta - otrzymało we wtorek Radio Kraków.
  [ więcej ]
 149. Krakowska PO zwiera szeregi ( TVP - 26.05.2012 )
  Powstało Krakowskie Centrum Programowe Platformy Obywatelskiej, które ma przygotować partię do wyborów samorządowych.
  [ więcej ]
 150. Tematy dnia [wideo] ( TVP - 19.04.2012 )
  Bogusław Kośmider, nowy przewodniczący PO w Krakowie, w programie TVP Kraków "Tematy dnia" mówi o sytuacji w Platformie oraz o planach na przyszłość.
  [ więcej ]
 151. Bogusław Kośmider przewodniczącym krakowskiej PO [wideo] ( TVP - 14.04.2012 )
  Bogusław Kośmider będzie kierował krakowską Platformą Obywatelską - zdecydowała na sobotnim posiedzeniu Rada Powiatowa PO.
  [ więcej ]
 152. Minister Kosiniak-Kamysz o reformie emerytalnej ( TVP - 24.03.2012 )
  Minister był gościem drugiego z cyklu "Krakowskich Spotkań Rządowych", organizowanych przez przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.
  [ więcej ]
 153. 14 kwietnia zbierze się rada powiatu krakowskiego PO [wideo] ( TVP - 20.03.2012 )
  14 kwietnia zbierze się rada powiatu krakowskiego Platformy Obywatelskiej, która zdecyduje, czy zwołać nadzwyczajny przedterminowy zjazd, na którym zostanie wybrany nowy przewodniczący partii w Krakowie.
  [ więcej ]
 154. Rusza kampania "Kraków tu płacę podatki" ( TVP - 15.03.2012 )
  Kraków jest kolejnym polskim miastem, które chce zachęcić swoich mieszkańców do płacenia podatków w mieście. Według szacunków w stolicy Małopolski mieszka ok. 150 tys. osób, które z fiskusem rozliczają się w innych miejscowościach.
  [ więcej ]
 155. Zmiana ustawy o "janosikowym" to około 20 mln zł dla Krakowa ( TVP - 27.02.2012 )
  Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider przypomniał, że w budżecie Krakowa 2011 r. zabrakło pieniędzy na uregulowanie wszystkich zobowiązań, a gdyby udało się wprowadzić zmiany w "janosikowym" ta luka budżetowa byłaby mniejsza o kilkanaście milionów złotych.
  [ więcej ]
 156. Płać podatek tam, gdzie mieszkasz [wideo] ( TVP - 04.02.2012 )
  Walka o PIT-a między Krakowem a sąsiadującymi gminami. Chodzi o to, by zameldować się i płacić podatek tam, gdzie faktycznie się mieszka.
  [ więcej ]
 157. Wielbiciele poezji Szymborskiej wpisują się do księgi kondolencyjnej ( TVP - 02.02.2012 )
  Wielbiciele poezji Wisławy Szymborskiej wpisują się do księgi kondolencyjnej, która w czwartek została wyłożona w holu Urzędu Miasta Krakowa.
  [ więcej ]
 158. 90 mln zł zabrakło w ubiegłorocznym budżecie Krakowa ( TVP - 25.01.2012 )
  Na uregulowanie wszystkich zobowiązań w 2011 r. w budżecie Krakowa zabrakło ponad 90 mln zł. Gmina nie zrealizowała ani zaplanowanych w zeszłym roku dochodów, ani wydatków.
  [ więcej ]
 159. Dziura w budżecie Krakowa. Zabraknie ok. 5-7 mln zł ( TVP - 20.12.2011 )
  W budżecie Krakowa na koniec tego roku może brakować 5-7 mln zł - powiedział PAP prezydent miasta Jacek Majchrowski. Jak duża rzeczywiście będzie ta luka, okaże się w styczniu.
  [ więcej ]
 160. Politycy PO powołali stowarzyszenie "Tak, Kraków!" ( TVP - 13.12.2011 )
  Krakowscy politycy PO oraz osoby sympatyzujące z tym ugrupowaniem założyli stowarzyszenie "Tak, Kraków!". Jego głównym celem ma być promowanie miasta i działanie na rzecz jego rozwoju.
  [ więcej ]
 161. 142 mln zł luki w budżecie Krakowa [wideo] ( TVP - 14.11.2011 )
  142 mln zł wyniesie najprawdopodobniej luka w tegorocznym budżecie Krakowa - wynika z raportu nadzwyczajnej komisji Rady Miasta ds. reformy finansów, który w poniedziałek przedstawiono radnym.
  [ więcej ]
 162. O raporcie na temat złej sytuacji finansowej Krakowa [wideo] ( TVP - 14.11.2011 )
  W programie "Tematy dnia" w TVP Kraków dyskutowano o problemach finansowych Krakowa w świetle przedstawionego raportu specjalnej komisji Rady Miasta.
  [ więcej ]
 163. Nadzwyczajna sesja o finansach Krakowa - w poniedziałek ( TVP - 13.11.2011 )
  Sytuacja finansowa Krakowa będzie tematem zwołanej na poniedziałek nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Radni liczą, że prezydent Jacek Majchrowski przedstawi im propozycje reform, które umożliwią wyjście z kryzysu finansowego.
  [ więcej ]
 164. O budżecie miasta Krakowa [wideo] ( TVP - 25.10.2011 )
  W programie "Tematy dnia" w TVP Kraków Radni Krakowa, w tym Bogusław Kośmider, rozmawiali o dziurze budżetowej w miejskim budżecie.
  [ więcej ]
 165. Radni Krakowa o podwyżkach [wideo] ( TVP - 06.07.2011 )
  Bogusław Kośmider gościł w programie TVP Kraków "Tematy dnia", dyskutowano o budżecie Krakowa, w tym proponowanych podwyżkach cen m.in. biletów komunikacji miejskiej.
  [ więcej ]
 166. O budowie hali widowiskowo-sportowej w Krakowie [wideo] ( TVP - 27.06.2011 )
  W programie "Tematy dnia" w TVP Kraków Bogusław Kośmider rozmawiał o budowie hali widowiskowo-sportowej.
  [ więcej ]
 167. Kard. Dziwisz poświęcił pokarmy i wezwał do pojednania [wideo] ( TVP - 23.04.2011 )
  Metropolita życzył zebranym świąt ciepłych, pełnych słońca i wzajemnej życzliwości. Życzenia radosnych świat złożyli wcześniej mieszkańcom gospodarze miasta: prezydent Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 168. Rozpoczyna się program "Ogrody Nowej Huty" ( TVP - 28.03.2011 )
  Dwa ogólnodostępne ogrody urządzą mieszkańcy krakowskiej dzielnicy Nowa Huta w ramach zainaugurowanego w poniedziałek programu "Ogrody Nowej Huty".
  [ więcej ]
 169. Decyzja nt. budowy wschodniej obwodnicy Krakowa - na wiosnę ( TVP - 13.01.2011 )
  Podczas spotkania z min. Grabarczykiem wojewoda małopolski Stanisław Kracik, marszałek Marek Sowa, prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider wystąpili o jak najszybsze rozpoczęcie budowy drugiego fragmentu wschodniej obwodnicy Krakowa.
  [ więcej ]
 170. Zadłużenie Krakowa na koniec 2011 r. ma wynieść ok. 2 mld zł ( TVP - 12.01.2011 )
  Według obecnych szacunków zadłużenie gminy osiągnie najwyższą wartość 2 mld 468 mln zł w 2018 r. Dochody miasta, jak się przewiduje, w najbliższych latach będą rosły nieznacznie o ok. 30 mln rocznie.
  [ więcej ]
 171. 9 stycznia wybierzemy radnych dzielnicowych [wideo] ( TVP - 28.12.2010 )
  Bogusław Kośmider w programie "Tematy dnia" w TVP Kraków mówił o nadchodzących wyborach do rad dzielnic.
  [ więcej ]
 172. PO zapowiada gotowość do współpracy z Majchrowskim ( TVP - 07.12.2010 )
  Klub PO nie zamierza blokować dobrych inicjatyw, które będzie zgłaszał prezydent lub kluby opozycyjne. Z powodu różnic programowych wyklucza natomiast możliwość zawiązania koalicji z prezydentem Majchrowskim i klubem radnych z nim związanych.
  [ więcej ]
 173. Bogusław Kośmider nowym przewodniczącym Rady Miasta Krakowa ( TVP - 02.12.2010 )
  - Mam nadzieję, że ta rada będzie merytoryczna i pracowita. Będzie radą z klasą i nawet jeżeli będziemy się kłócić, będziemy to robić z klasą - powiedział nowo wybrany przewodniczący Rady Miasta Krakowa.
  [ więcej ]
 174. Wstrzymają budowę stadionu Wisły? ( TVP - 21.10.2009 )
  - Budowa stadionu Wisły nie powinna być studnią bez dna, w której nikną wszystkie nasze oszczędności. Jeżeli się okazuje, że był przetarg na 280 mln złotych, a teraz trzeba dołożyć kolejne 30 mln zł i urząd mówi, że to nie koniec, to warto przyjrzeć się temu, jak wydawane są miejskie pieniądze. - mówi Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]

Wyszukiwarka

Zobacz wszystkie wiadomości

Polecane na stronie

 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >