Małe i ważne sprawy 

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 r.

Zobacz wszystkie artykuły z cyklu Kraków w czasach zarazy >>

Kolejny dzień Krakowa w czasach zarazy. Od wczoraj uruchomiliśmy dla przedsiębiorców program wsparcia, dający możliwość znacznych ulg i zmian w zakresie płatności wobec Miasta. Można zmienić zasady płacenia podatku od nieruchomości, czynszów za lokale użytkowe w miejscach nieużywanych, zmieniamy zasady pobierania części miejskich opłat. Proponujemy też mniejszym przedsiębiorcom, sprzedającym pamiątki, obwarzanki, korzystającym przetargowo lub bezprzetargowo z miejskich miejsc, ulic, punktów zredukowanie płatności za korzystanie z tych miejsc. Zmieniamy zasady korzystania z części miejskich biletów.

Grodzki Urząd Pracy pomaga przy rejestracji bezrobotnych czy utrzymywania statusu bezrobotnego, co ma ogromne znaczenie w zakresie ubezpieczeń społecznych. Urząd Stanu Cywilnego obsługuje bezpośrednio sprawy zgonów i urodzin, pośrednio, elektronicznie i telefonicznie wszelkie inne sprawy. W Wydziale Komunikacji obsługiwane są elektronicznie i papierowo sprawy dowodów rejestracyjnych czy praw jazdy. Przy okazji prosimy dużych sprzedawców samochodów o uwzględnienie trudnej sytuacji w zakresie tej obsługi. Wydział Spraw Administracyjnych wydaje dowody, przyjmuje meldunki i uruchamia kolejny kontakt telefoniczny dla przedsiębiorców. MOPS wykonuje ogromną pracę pomagając w zaopatrzeniu i w ogóle w opiece nas seniorami i osobami samotnymi. Tego nie widać, ale to trzeba widzieć.

W Urzędzie pracuje wprost obecnie 20-40% załogi, reszta pracuje zdalnie. Odbywane są telekonferencje, zdalne spotkania. Dzieją się normalne małe sprawy, ważne dla mieszkańców. Urząd pracuje i cały czas służy mieszkańcom.

Cały czas nieustannie pracują miejskie służby, dostarczana jest bezpiecznie woda, ciepło. Działa, rzadziej, ale działa komunikacja publiczna. I wszędzie tam, gdzie trzeba zwiększamy możliwości. Kraków w tym trudnym czasie działa i pomaga swoim mieszkańcom.

Przed nami kolejne sprawy. Jak pomóc cudzoziemcom, którzy potrzebują zaświadczeń, którzy muszą wyjechać albo właśnie przyjechali. Jak pomóc bezdomnym, którzy są w Krakowie sporą grupą. Te i inne ważne sprawy rozwiązujemy.

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u