Losy projektu „Skrzydła dla Krakowa”

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 r.

Byłem kilkukrotnie pytany o losy projektu „Skrzydła dla Krakowa”. Nie odpowiadałem, bo nie miałem szczegółowych informacji. Zapytałem więc w interpelacji, jakie są jego losy. Właśnie otrzymałem odpowiedź, którą przekazuję:

Odpowiedź ta może oczywiście nie satysfakcjonować niektórych, ale takie ustaliliśmy zasady i powinniśmy się ich trzymać. „Skrzydła dla Krakowa” stały się chyba najbardziej kontrowersyjnym projektem krakowskiego budżetu obywatelskiego. Dla jednych były dowodem niedokładnej analizy projektów i dopuszczania do głosowania projektów, które nie spełniały zasad Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dla drugich były dowodem niewłaściwego działania Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego i nierealizowania wybranych przez mieszkańców projektów.

Cytując rzymskie przysłowie – „Roma locuta, causa finita” („Rzym zdecydował, koniec sprawy” –  w wolnym tłumaczeniu) mamy sprawę postanowioną. Mam nadzieję, że także stosowne pismo dotarło do autorów.

Budżet Obywatelski jest nie tylko aktywizowaniem mieszkańców, pokazywaniem przez nich, co jest dla nich potrzebne. Budżet Obywatelski jest przede wszystkim szkołą samorządowych możliwości. Wg odpowiedzi na moją interpelację – ta lekcja była trudna dla wszystkich stron.

Osobiście głosowałem onegdaj za tym projektem w części ogólnomiejskiej. Głosowałem, ale rozumiem, że wszyscy się muszą uczyć. Niech ta nauka przyniesie nam lepsze rozwiązania na przyszłość

Bogusław Kośmider

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Współprzewodniczący Rady

Budżetu Obywatelskiego

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u