Krakowski Znicz Pamięci

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 r.

Na cmentarzach Krakowa, Polski i w wielu miejscach świata zapalamy na grobach osób ważnych dla Krakowa Znicz z napisem „Miasto Kraków pamięta”.

Tak od 2011 roku czcimy pamięć osób dla Krakowa ważnych: Honorowych Obywateli Krakowa, laureatów Medalu Cracoviae Merenti, prezydentów, radnych, urzędników, ważnych ludzi kultury, nauki, krakowskiej historii. Dzieje się to na wszystkich krakowskich cmentarzach, na cmentarzach od Elbląga po Zakopane, od Szczecina po Przemyśl, na kilku cmentarzach amerykańskich, francuskich, angielskich, niemieckich, w Szwecji. Nasi koledzy samorządowcy w Polsce, nasi dyplomaci w placówkach dyplomatycznych, nasi przyjaciele w całym świecie chętnie nas w tym wspomagają.

W tym roku zaczęliśmy Krakowski Znicz Pamięci nad grobem śp Zbigniewa Wodeckiego, krakowskiego barda, wielce znanego i zasłużonego. Zapaliliśmy też znicze na grobach w Alei Zasłużonych, na Cmentarzu Rakowickim, Prandotach, na Salwatorze, w Tyńcu, na Batowicach, na Cmentarzu Podgórskim i w wielu innych.

Miasto Kraków pamięta o swoich obywatelach.

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u