Kraków w czasach zarazy – 26. tydzień

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 r.

Zobacz wszystkie artykuły z cyklu Kraków w czasach zarazy >>

Najpierw sprawy ogólnopolskie, potem krakowskie. Zaczynamy od spraw ogólnopolskich:

1. Pandemia rozszerza się w Europie i w Polsce ale i wydaje się być mniej śmiertelna. Zmniejszanie się dziennej liczby testów co prawda zmniejsza dzienną liczbę zakażeń, ale i widać coraz więcej ozdrowień, ale i zmniejsza się śmiertelność. Jeżeli się ten trend utrzyma…

2. Niesamowite rzeczy dzieją się na Białorusi. Od kilku tygodni, mimo ostrego ataku sił bezpieczeństwa , mimo bicia i agresji „siłowników” – wielki tłum protestujących Białorusinów żąda zmiany. Wielką rolę odgrywają tam kobiety – piękne, otwarte, nowoczesne. Widać, że władza, także „siłownicy”, zaczynają się bać. Może nie w najbliższym czasie, ale Białorusini wygonią Łukaszenkę, a „siłownikom” przypomną, co podziało się z takimi samymi na Ukrainie. Ich – Białorusinów – nie pokonają. To tylko kwestia czasu.

3. W zeszłym tygodniu odbyło się Forum Ekonomiczne w Krynicy z tymczasową lokalizacją w Karpaczu. Parę tysięcy ludzi w Karpaczu dyskutowało o Polsce i świecie po pandemii. Ja uczestniczyłem szczególnie w dwóch panelach. To wielki wyczyn inicjatora Forum – Zygmunta Berdychowskiego. Ale następne Forum powinno być w Krynicy.

Sprawy Krakowskie:

1. Podsumowaliśmy pierwszy etap wsparcia przedsiębiorców w Krakowie. W zakresie mikropożyczek było ponad 63 tysiące wniosków, pozytywnie rozpatrzono ponad 55 tysięcy wniosków, wypłacono ponad 275 mln zł. Ale ponad 46 tysięcy przedsiębiorców nie wystąpiła o mikropożyczki. I do nich kierujemy 2 etap wsparcia przedsiębiorczości.

2. Jako miasto Kraków mocnym akcentem zaznaczyliśmy swoją obecność na Forum Ekonomicznym w Krynicy z lokalizacją tymczasową w Karpaczu.  Udział w panelach, wystawy, uczestnictwo. Kraków ważnym partnerem tego wielce ważnego wydarzenia.

 

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u