Komentarz ws wycinki drzew w Parku Swoszowickim

Szanowni Państwo.

Obserwuję dyskusję ws. Swoszowic. Niestety, obok ważnych i użytecznych informacji pojawiają się sprawy emocjonalne, czy też szukanie konfliktów. Takim przykładem jest dyskusja o wyrębie lasu na terenie Swoszowic.  Oszczerstwem jest zarzucanie mnie, radnemu miejskiemu, że wyraziłem zgodę na wyrąb lasu.

Oczywistym jest, że nie mam nic wspólnego z tą wycinką (radni dzielnicowi zresztą też). Ewentualne decyzje w tym zakresie, pod warunkiem wszakże, że ktoś o to wnioskował – podejmują w drodze administracyjnej upoważnione wydziały i komórki Urzędu Miasta. Radny Miasta Krakowa, tak więc Przewodniczący Rady nie ma prawa narzucać tym komórkom żadnych decyzji, może w ramach swoich obowiązków pytać i apelować.

Zarzucanie mi, że osobiście „wyraziłem zgodę na wycinkę parku” jest kłamstwem, oszczerstwem i niegodziwością. Autor tych słów sam świadczy o swoim poziomie znajomości funkcjonowania samorządu i  po raz kolejny wystawia świadectwo o sobie takim swoim zachowaniem.

Szanowni Państwo, nie chcę uczestniczyć w seansie oszczerstw, nienawiści i hejtu, który niestety na forum swoszowickim na Facebooku jest bardzo często obecny. Na prośbę mieszkańców doprowadziłem lub doprowadzam  do kilku ważnych inwestycji na terenie Swoszowic, jak choćby remont Szkoły, czy po latach modernizację ulicy Myślenickiej. Na zaczepki wystawiających sobie właściwe świadectwo osób odpowiadać nie będę, a sprawiedliwość będzie po stronie prawdy, a nie pomówień i  oszczerstw.

Równocześnie gorąco zapraszam Państwa do merytorycznej dyskusji o dzielnicowych i miejskich sprawach na drugim forum Państwa osiedla: Swoszowice – nasza mała wspólnota (https://www.facebook.com/groups/1118476188289090/), na którym klimat do rozmowy sprzyja szukaniu dobrych rozwiązań, a nie złośliwym i absurdalnym pomówieniom.

Pozdrawiam mieszkańców Swoszowic serdecznie

Bogusław Kośmider

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Polecane na stronie

  • Nowa uchwała ws. zasad wynajmowania lokali komunalnych [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Nowa ulica 8. Pułku Ułanów [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 Borek [ więcej ]
  • Akcja „Płać podatki w Krakowie” oraz Karta Krakowska – podsumowanie 2019 [ więcej ]
  • Ostatnie Okiem Przewodniczącego Bogusława Kośmidera [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u