Karta Krakowska rusza !

Po 2 i pół roku przygotowań, po ciężkich i żmudnych analizach, weryfikacjach ruszamy z Kartą Krakowską. Pan Prezydent skierował do Rady Miasta Krakowa projekt uchwały w tej sprawie. Najpierw ruszamy z uchwałą określającą  ogólne warunki dotyczące ulg dla mieszkańców, w szczególności w dostępie do jednostek kultury, komunikacji publicznej i wielu innych, a docelowo także ulg w dostępie do różnych usług komercyjnych.

Chcemy, aby mieszkańcy Krakowa, tu mieszkający i tu płacący podatek PIT, mieli poczucie, że Miasto wspiera ich w różnych działaniach, że preferuje ich w porównaniu z innymi użytkownikami Miasta. Z różnych danych wynika, że codziennie użytkownikami naszego miasta jest około 1-1,1 mln ludzi. Ci ludzie korzystają z miejskiej komunikacji, do której z budżetu Miasta dopłacamy, ci ludzie korzystają z krakowskich szkół, do których też dopłacamy znaczne środki. Oficjalnie w Krakowie jest zameldowanych około 760 tysięcy osób, w tym ponad 600 tysięcy podatników, a praktycznie żyje w Krakowie i użytkuje to miasto ponad 1 milion ludzi. Chcemy, aby ci którzy łożą na Miasto Kraków, mieli jakieś dodatkowe preferencje w porównaniu z tymi, którzy do wspólnej kasy się nie dokładają.

Ale też przed nami jednej z najważniejszych projektów społeczno-gospodarczych naszego samorządu, projektu dającego stabilne dochody dla Krakowa, ale dającego zarazem stabilne preferencje dla mieszkańców Stołeczno-Królewskiego Miasta Krakowa.

Po tym wszystkim będzie się zdecydowanie opłacało płacić w Krakowie podatki.

Więcej o Karcie Krakowskiej piszę w najnowszym artykule z serii Okiem Przewodniczącego >>

Polecane na stronie

  • Nowa uchwała ws. zasad wynajmowania lokali komunalnych [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Nowa ulica 8. Pułku Ułanów [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 Borek [ więcej ]
  • Akcja „Płać podatki w Krakowie” oraz Karta Krakowska – podsumowanie 2019 [ więcej ]
  • Ostatnie Okiem Przewodniczącego Bogusława Kośmidera [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u