Dobre wieści w sprawie Parku Duchackiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 r.

Po kilku miesiącach poszukiwań, po dziesiątkach spotkań, rozmów, wniosków – środki na Park Duchacki są przygotowane i jeżeli wierzyć – a ja wierzę – Zarządowi Zieleni Miejskiej, na sesji 27 czerwca powinno być przeksięgowanie tych obiecanych 2 mln zł na ten cel.

W tym roku modernizacja części dolnej i szukanie środków na dalsze etapy. Analiza kosztorysu wskazuje, że w przypadku dworku – koszt modernizacji 1 mkw. to 25-30 tysięcy złotych. To są zbyt wielkie nakłady, więc poszukiwane jest inne rozwiązanie, ale także inne źródła finansowania. Musimy szukać rozwiązań, musimy szukać środków finansowych, musimy szukać sojuszników, aby ta modernizacja mogła się odbyć. Dziękuję wszystkim wspierającym – Prezydentowi Majchrowskiemu, Wiceprezydentowi Trzmielowi, Panom z Zarządu Zieleni Miejskiej – trochę na wyrost, ale dziękuję.

Kiedy wchodząc w 2018 rok wiedzieliśmy, że kosztorys modernizacji Parku i dworu Duchackiego jest zbyt ogromny – wiedzieliśmy, że trzeba będzie znaleźć inne, spokojniejsze i węższe rozwiązanie. I tak się dzieje.

Do zobaczenia w Parku Duchackim !

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u