Budowa sali gimnastycznej i przyszła rozbudowa SP 134 w Opatkowicach

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 r.

Kiedyś na przedświątecznych jasełkach w Szkole Podstawowej 134 w Opatkowicach przy ul. Kłuszyńskiej Pani Dyrektor Szkoły oraz miejscowy ksiądz proboszcz, ale i rodzice uczęszczających tam dzieci, pokazali mi w jak trudnych warunkach uczą się dzieci w tej szkole.

Pojawił się pomysł budowy nowej sali gimnastycznej. Do pomysłu dołączyli radni z Opatkowic – Pani radna Andżelika Kuczaj i Pan radny Janek Mikuła. Do pomysłu zaangażowaliśmy Pana Prezydenta, Zarząd Infrastruktury Sportowej. Udało się wprowadzić zadanie do budżetu, udało się z przetargiem i powoli, bo cały czas szkoła funkcjonuje, sala była budowana.

Dziś jest ta inwestycja w takiej sytuacji, że za chwilę młodzież i dzieci będą mogły z tej sali korzystać. Wielkie marzenie opatkowickich dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i lokalsów właśnie się spełnia. Marzenia się w Opatkowicach spełniają…

A przed nami marzenie kolejne. Marzenie, aby Szkoła Podstawowa nr 134, kiedyś obsługująca dzieci i młodzież z domków na Opatkowicach, mogła obsługiwać dużo większą liczbę dzieci i młodzieży z powstających bloków. Potrzeba rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 134 i to jest marzenie na kolejne lata.

Poprzednie marzenie, marzenie budowy Sali gimnastycznej się właśnie realizuje. Następne marzenie, aby dzieci i młodzież z Opatkowic miały godne warunki nauki to marzenie na następne lata . I to marzenie w niedalekiej przyszłości stanie się rzeczywistością!

O drugiej aktualnej inwestycji w Opatkowicach – otwarciu ulicy im. prof. Jana Studniarskiego piszę w osobnym tekście >>

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u