Basen na Strąkowej na Ruczaju staje się rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 r.

Na Ruczaju, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 przy ul. Strąkowej, powstaje nowy osiedlowy basen pływacki, pierwszy basen w tej części miasta. 

Pomysł narodził się podczas czerwcowego festynu szkolnego w 2015 roku, kiedy pod parasolami rozmawialiśmy z gronem nauczycieli, rodziców i lokalsów o potrzebach tej części Krakowa. Wtedy to dyrektor Kubieniec zamarzył sobie basen. Pomysł ten mocno wspierał też mieszkaniec Ruczaju, profesor Franciszek Ziejka, emerytowany rektor UJ. Obiecałem, że zajmę się tą sprawą. Poprosiłem o wycenę ZIS i Pana dyrektora Kowala, przekonywałem Wiceprezydenta Trzmiela, wreszcie udało się przekonać Pana Prezydenta Majchrowskiego.

Wprowadzono zadanie do budżetu, i obecnie mamy na to przeznaczone 16,29 mln zł. W 2017 roku odbył się przetarg, wygrała Chemobudowa, 17 listopada 2017 rozpoczęto budowę, która oficjalnie skończy się w styczniu 2020 roku. I wtedy, jak obiecaliśmy, skoczymy w pełnych garniturach, butach, koszuli i krawacie do tego basenu. Ja i Pan dyrektor Kubieniec.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten ważny projekt – pierwszy basen na Ruczaju – ruszył. Dziękuję pomysłodawcom – Panu dyrektorowi Kubieńcowi i Panu profesorze Ziejce, dziękuję wspierającym – radnym VIII Dzielnicy, Pani radnej Renacie Piętce, Panu radnemu Arkowi Puszkarzowi, dziękuję Zarządowi Infrastruktury Sportowej i Panu dyrektorowi Kowalowi, dziękuję Panom Prezydentom – Jackowi Majchrowskiemu i Tadeuszowi Trzmielowi.

Jestem dumny, że moja obietnica jest realizowana, jestem zadowolony, że Ruczaj będzie miał pierwszy basen, jestem pewien będzie to wspaniałe dla mieszkańców miejsce na Ruczaju.

Basen na Ruczaju staje się rzeczywistością !

fot. materiały inwestora dzięki uprzejmości ZIS.

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u