Analiza skutków wprowadzenia Karty 2+

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 r.

W sumie ponad 22 mln zł, przy bardzo ostrożnych założeniach. Ciekawa jest analiza skutków bezpłatnych biletów dla dzieci z rodzin 2+, czyli z co najmniej 2 dziećmi: „Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, zakładając, że 30% dzieci z rodzin z dwójką dzieci wykupuje Kartę w okresie roku szkolnego spowodują utratę 8 mln zł dochodów”. Wnioski:

  1. Jeżeli przy darmowych biletach Karty 2+ nastąpi wzrost ilości dzieci, korzystających z tego udogodnienia – utrata dochodów będzie jeszcze większa, przy 50% korzystających to 13,5 mln zł.
  2. Jeżeli przy darmowych biletach Karty 2+ tylko dla rodzin z dwójką dzieci utrata dochodów wynosi co najmniej 8 mln zł, to ile będą wynosić utracone dochody dla jeszcze większej ilości niepłacących, przecież do wskazanej ilości dzieci z rodzin 2+ dojdą jeszcze jedynaki, a tych jest sporo !
  3. Czekamy na analizę skutków ewentualnych decyzji biletowych, ale widać, że będą to skutki spore.

Nie tak dawno, w poprzedniej kadencji, udało się uratować i poprawić finanse miasta. Dużo to kosztowało pracy, ale i wyrzeczeń. Pisałem wtedy, że bardzo trudno się naprawia, a łatwo korzysta. Zdecydowanie przestrzegam przed nadwyrężaniem miejskich finansów. Wszyscy za to zapłacimy dużą cenę !

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u