1 maja – Wstąpienie do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 r.

Flaga_RP_z_UEDla niektórych 1 maja to święto Pracy. Szanuję to, ale dla mnie 1 maja zawsze będzie się kojarzył z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Po ciężkich latach rozłąki z Europą, po byciu wręcz „gorszym bratem” Europy – 1 maja 2004 roku staliśmy się pełnoprawnymi obywatelami Europy, z wszystkimi plusami i problemami. Problemów trochę było, ale najważniejsze były plusy – bezpieczeństwo militarne, polityczne i gospodarcze, wsparcie polityczne i gospodarcze, otwarte granice, możliwość kształcenia się w Europie.

Gołym okiem widać, jak zmieniła się Polska od 2014 roku. I choć niektórzy widzą to inaczej – ja jestem dumny, że Polakom udało się za mojego życia zrobić wielki przełom. Jestem Polakiem w Europie wolnych, bezpiecznych państw. I choć na horyzoncie czasem chmury, czasem trudno, czasem przyszłość niepewna – wiem, że razem będzie nam łatwiej.

Dziękuję tym, dzięki którym ten wielki moment się zdarzył. Tym, którzy narzekają, czy wręcz zachęcają do wyjścia z Unii Europejskiej jasno odpowiadają obywatele Rzeczpospolitej, mówiący w zdecydowanej większości, że bycie w Unii Europejskiej jest dobre. Szczególnie jest to ważne teraz.

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u